Temos:

 

 

 

 DARBO RINKOS TENDENCIJOS

 

 

 

darbo rinkos tendencijos

 

Ko gero ne vienam kils klausimas, kodėl skyrelį DARBO RINKOS TENDENCIJOS „prisegėme” prie JAUNIMAS IR PROFESIJA skilties. Atsakymas – todėl, kad darbo rinkos tendencijas reikia išmanyti jau renkantis profesiją, o ne tik ją įgijus. Jeigu jau esi įgijęs profesiją, kuri, pasirodo, darbo rinkoje yra visiškai nepaklausi, tuomet greičiausiai reikėtų pradėti galvoti apie persikvalifikavimą, arba bet kokia kaina darbdaviams stengtis įrodyti, koks esi puikus savo įgytos profesijos žinovas ir žūtbūt reikalingas darbdaviui. Dar vienas variantas – kaltinti save ar kitus, kad „nepaprotino“ rinktis perspektyvesnės specialybės, susidėti rankas, užsiregistruoti Darbo biržoje, gauti kelis šimtus litų ir bandyti išgyventi. Žiauru, ar ne?

Tam, kad tokią grėsmę sumažinti iki minimalios (100 proc. to padaryti neįmanoma dėl beprotiškai greitai kintančios aplinkos), siūlome stipriai pasidomėti tiek dabartinėmis tendencijomis darbo rinkoje, tiek prognozuojamomis tendencijomis į ateitį, jau pardedant mąstyti apie savo būsimą profesiją. Minusas yra tas, kad, tarkime, Darbo birža, kuri atlieka darbo rinkos tyrimus, pateikia tik metams skirtus įsidarbinimo galimybių barometrus, o ilgalaikėmis prognozėmis jau tenka domėtis ir ieškoti informacijos patiems. O tai – nėra jau taip lengva. Todėl mes pasistengsime Jums padėti ir radę naudingos informacijos ją talpinsime tinklapyje.

 

Kas tai yra PAKLAUSI PROFESIJA? Profesija laikoma paklausia, jeigu tos profesijos laisvų darbo vietų skaičius (paklausa) yra didesnis, negu ieškančių darbo toje srityje (pasiūla) žmonių skaičius.

Kas yra PERSPEKTYVI PROFESIJA? Perspektyvi profesija, tai profesija, kuri bus reikalinga ir paklausi darbo rinkoje ilgesnį laikotarpį (bent jau dešimtmetį).

Kas yra NEPAKLAUSI PROFESIJA? Profesija laikoma nepaklausia, jeigu ieškančių darbo toje srityje žmonių skaičius yra didesnis, negu siūlomų laisvų darbo vietų.

Kas yra NEPERSPEKTYVI PROFESIJA? Neperspektyvia profesija yra laikoma tokia profesija, kurios poreikis mažėja ir laikui bėgant tos srities specialistų išvis nebereikės.