MOTYVACINIO LAIŠKO RENGIMAS

 

motyvacis laiskasDažnai skaitydami darbo skelbimus matome, jog pretenduojant į siūlomą poziciją prašoma atsiųsti ne tik gyvenimo aprašymą (CV), bet ir motyvacinį laišką. Geras motyvacinis laiškas gali tapti Jūsų „bilietu“ į tolimesnį atrankos etapą.

Motyvacinis laiškas – tai Jūsų prisistatymas būsimam darbdaviui. Taigi privalote jį sudominti ir įtikinti, kad esate tinkamiausias kandidatas užimti siūlomai darbo vietai. Tam, kad tai tikrai pavyktų, privalote išsiskirti iš kitų kandidatų. Todėl motyvaciniame laiške turite atskleisti savo unikalias savybes ir gebėjimus, kurie Jums leistų siūlomame darbe dirbti geriau nei kitiems.

Kas motyvaciniame laiške turi būti rašoma? Reikėtų vadovautis keliais tokių laiškų rašymo principais:

 • Motyvacinis laiškas turi būti skirtas konkrečiam asmeniui arba organizacijai. Nepatingėkite paieškoti pavardės asmens, vykdančio atranką. Laiškas atrodys asmeniškesnis ir sukels mažiau įtarimų, kad tokį patį laišką siunčiate ir kitiems darbdaviams.
 • Nepamirškite nurodyti į kokią darbo vietą pretenduojate. Jeigu siunčiate CV ir motyvacinį laišką pagal skelbimą, reikėtų nurodyti pasiūlymo šaltinį.
 • Motyvacinis laiškas, kaip ir CV, neturi būti per ilgas. Pakanka nuo pusės iki vieno puslapio.
 • Laiške reikia pateikti pagrindinę informaciją apie save – kitaip tariant, prisistatyti, atskleidžiant savo asmenybę, kvalifikaciją ir išsilavinimą, bei pagrįsti savo susidomėjimą siūloma darbo vieta ir įmone.
 • Motyvaciniame laiške reikia pabrėžti tai, ko reikalaujama darbo skelbime. Jeigu skelbime nurodoma, jog svarbiausia patirtis, tai ją visų pirma ją ir reikia pabrėžti, jeigu išsilavinimas – akcentuokite savo pasiekimus toje srityje. Taip pat atkreipkite dėmesį į patį skelbimą, kaip jis parašytas, kokio ilgio ir pan. Pagal tai galite numanyti, kokio tipo motyvacinio laiško laukiama iš Jūsų.
 • Nepamirškite aprašyti savo pasiekimų buvusiame darbe. Darbo pobūdį jau būsite nurodęs CV, o savo pasiekimais darbe reikia pasigirti motyvaciniame laiške. Taip darbdaviui parodysite, kuo esat pranašesnis už kitus kandidatus ir kuo galėsite būti naudingas įmonei.
 • Nepamiškite nurodyti savo kontaktinių duomenų bei pasirašyti.

 

Personalo specialistai pateikia nemažai patarimų kaip parašyti gerą motyvacinį laišką ir palikti įspūdį darbdaviui, išskirdami dažniausiai pasitaikančias motyvacinių laiškų klaidas:

 • Laiškas parašytas bendru kreipiniu. Dar kartą primename, kad rašydami motyvacinį laišką, kreipkitės į konkretų asmenį.
 • Abstrakčios, šabloniškos frazės. Stenkitės nenaudoti frazių, kurios skamba gražiai, tačiau realiai nieko nepasako. Venkite tokių teiginių kaip: „Jūsų įmonės veikla mane labai domina...“, „Manau, kad atitinku Jūsų keliamus reikalavimus...“ ir pan. Tokiais atvejais reikia nurodyti konkrečiai, kokia veikla domina, kokius reikalavimus atitinkate ir pan.
 • Gramatinės ir stiliaus klaidos. Tai dažniausiai pasitaikančios ir labiausiai pastebimos klaidos. Stenkitės jų išvengti, nes tikrai nei vienam darbdaviui nereikia neraštingo darbuotojo.
 • Laiškas sunkiai skaitomas, neatitinka motyvacinio laiško reikalavimų. Laiškas turi būti parašytas aiškiai, suprantamai, turi matytis Jūsų suinteresuotumas siūloma darbo vieta. Savo motyvaciniu laišku Jūs turite įtikinti darbdavį perskaityti Jūsų CV ir pakviesti Jus pokalbiui.
 • Nenurodyta Jūsų kontaktinė informacija. Gal Jūsų CV kažkur pasimetė? O motyvaciniame laiške nenurodėte savo kontaktų... Nepamirškite!

 Svarbiausia nepamirškite, kad motyvaciniame laiške turi atsispindėti Jūsų individualumas, jis turi išsiskirti iš kitų motyvacinių laiškų (bet žinoma, neperžengti ribų). Tik taip būsite pastebėtas ir turėsite šansą dar geriau atsiskleisti darbo pokalbio metu.